„Matematyka lekcją moich marzeń”

Na początku listopada 2017 r. Kurator Oświaty w Szczecinie ogłosiła konkurs dla nauczycieli matematyki.  Polegał on na przygotowaniu filmu z przebiegu lekcji matematyki na dowolnym etapie edukacyjnym.  Jego przewodnie hasło to: „Matematyka lekcją moich marzeń”. Konkurs był skierowany do wszystkich szkół województwa zachodniopomorskiego. Warunkiem udziału było przesłanie nagrania filmu z jednej lekcji matematyki do kuratorium, jako pracy konkursowej. W naszej szkole taką lekcję poprowadziła w klasie II „c” pani Lidia Rosiak. Nagrywane zajęcie miało temat: „Rozwiązywanie zadań tekstowych na porównywanie różnicowe z wykorzystaniem kodowanych gestów.” W dniu 23 lutego 2018 r. podczas zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie konferencji „Matematyka – jak uczyć efektywnie i ciekawie” w Szkole Podstawowej nr 51, zostały ogłoszone wyniki konkursu. Spośród 33 nadesłanych filmów nasza prezentacja zdobyła II miejsce. Pani dyrektor Wandzie Wołontowicz oraz pani Lidii Rosiak nagrodę wręczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć i Zachodniopomorski Kurator Oświaty - pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania filmu oraz pomogły w przygotowaniu jego realizacji.