Małgorzata Boratyńska, Wanda Wołontowicz, Ludwika Pasternak, Małgorzata Szczerbowska

„Potyczki z językiem polskim"  wydanie drugie "Wykorzystaj szansę" zbiór testów  z języka polskiego dla klas IV - VI .

„Potyczki z językiem polskim" wydanie drugie „Wykorzystaj szansę” to zbiór testów z języka polskiego przeznaczonych dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Szczególnie polecany jest nauczycielom, stanowi bowiem zestaw gotowych sprawdzianów wiedzy i umiejętności wyłącznie z języka polskiego.

Powyższa publikacja zawiera 20 testów podzielonych na pięć bloków tematycznych, składających się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych.

Wszystkie zostały opracowane w oparciu o nową podstawę programową z języka polskiego dla II etapu edukacyjnego: kl. IV-VI zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku (Dz. U. Nr 4 z dnia 15 stycznia 2009 r.).

Na dodatkowej płycie znajdują się testy, sprawdzające wiedzę uczniów po klasie III, IV i V oraz sprawdziany z działów: fleksja, składnia, poetyka i ortografia.

Wydawnictwo „Tales" 2012/2013

Ilość stron: 84