Pokaz Capoeira

12 października odbył się w sali gimnastycznej  pokaz Capoeira przeprowadzony przez grupę TKKF UNICAR Capoeira Koszalin, prowadzonej przez nauczyciela naszej szkoły pana Michała Sawińskiego.

Capoeira jest sztuką walki stworzoną przez afrykańskich niewolników w portach i na plantacjach Brazylii. Afrykanie oprawili tę niebezpieczną formę walki w taneczne ruchy. Capoeira łączy w sobie płynność tańca, skuteczność walki, efektowność akrobatyki oraz elementy treningu siłowego, wytrzymałościowego, gimnastycznego i rytmiki, a wszystko doprawione jest niepowtarzalnym klimatem Brazylii, dzięki muzyce granej na żywo na tradycyjnych instrumentach – berimbau i pandeiro oraz śpiewem w języku portugalskim. Treningi Capoeira, pomimo tego, że są wyczerpujące i wymagające, dają dużo satysfakcji i radości, szczególnie w grupach dziecięcych.

Dzięki zainteresowaniu Dyrekcji, treningi Capoeira zagoszczą w naszej szkole już od poniedziałku 23 października, a odbywać się będą na siódmej godzinie lekcyjnej. Zapraszamy chętnych uczniów klas IV-VII.