PROGRAM eTWINNING

• Czym jest eTwinning?

Program eTwinning  to „łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.  To edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICTw szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami." Głównym językiem komunikacji jest język angielski. „Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki." eTwinning motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

• Współpraca Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie ze szkołamiz Hiszpanii i Turcji

Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Koszalinie rozpoczęła współprace w roku szkolnym 2007/2008 ze Szkołą Podstawową z Hiszpanii (C.E.I.P. Hernández  Ardieta Roldán, Spain). W latach 2007/2008 oraz  2009/2010, współpracą naszej szkoły kierowała pani Małgorzata Bogdan, nauczycielka języka angielskiego, razem z panią Agnieszką Obarą. W roku szkolnym 2007/2008, nasza szkoła uzyskała Krajową Odznakę Jakości oraz Europejską Odznakę Jakości  eTwinning.

Od roku szkolnego 2010/2011 współpracą kieruje pani Agnieszka Obara, nauczycielka języka angielskiego. W tym roku szkolnym, oprócz szkoły z Hiszpanii,  pracujemy również ze Szkołą Podstawową z Turcji (İnönü İlköğretim Okulu-ALTINDAĞ, Ankara, Turkey).

W ciągu tych kilku lat zrealizowano wiele projektów: „Polskie tradycje związane z Wielkanocą", „Famous Polish People", „My Favourite Music and Hobbies", cykl kwizów „Who is this famous peson", „Europe Day", „International Christmas Cards Contest" - cyklicznie, „Spy Game".