• Odwiedziło nas: 852068

Nasze dobre praktyki

W naszej szkole dbamy o swoich przyszłych uczniów. Pragniemy pokazać efekty pracy dzieci utalentowanych w różnych dziedzinach – tańcu, śpiewie, plastyce, grze aktorskiej. Dlatego też w dniu 5 marca zorganizowaliśmy wielkie przedsięwzięcie pod nazwą „Zapraszamy do świata bajek”. Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły dzieci klas „zerowych” przedszkoli i ich rodziców. To dla nich nasi uczniowie przygotowali piękne dekoracje w sali gimnastycznej, będące tłem dla przedstawienia pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Również na korytarzach szkoły postacie z bajek zapraszały gości do zaczarowanej Krainy Baśni. Uczestnicy  koła teatralnego, którzy samodzielnie przygotowali dla siebie stroje i rekwizyty, pięknie przedstawili sztukę. Uczennice klas baletowych cudownie zaprezentowały tańce, nawiązujące swoją tematyką do motywu przewodniego imprezy, chór dzieci klas pierwszych zaśpiewał piosenki związane ze sztuką, a dzieci z klas młodszych wykonały utwory na flażoletach.
           Impreza bardzo podobała się przedszkolakom, ich rodzicom i wszystkim zaproszonym gościom.

........................................................................................................................................................

Dzień Talentów

Dzień 29 kwietnia 2013 r. zapisał się na kartach kroniki szkoły, jako bardzo ważny. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Dlatego też nasza szkoła postanowiła uroczyście upamiętnić obchody tego dnia, organizując Dzień Talentów.

Była to wspaniała okazja do zaprezentowania zaproszonym gościom, rodzicom i społeczności szkolnej osiągnięć wychowanków klas baletowych, realizujących autorskie programy. Mali artyści dali wspaniały pokaz swoich umiejętności i talentów tanecznych do muzyki klasycznej sławnych kompozytorów.  Sala baletowa, profesjonalnie wyposażona i urządzona, przybrała na tę galę wyjątkowy wygląd.

Widzowie mieli okazję podziwiać tańce w wykonaniu:

• klasy I –  „Tomcio Paluch” do muz. P. Czajkowskiego;
  • klasy II – „Menuet” do muz. M. Szreder
  • klasy III – „Marsz” do muz. J. Straussa

• klasy IV – „Kot i kotki” do muz. R. Drigo i „Tarantela” do muz. ludowej
  • klasy V – „Kumoszki” do muz. ludowej i „Polkę” do muz. J. Straussa
  • klasy VI  - wykonały „Żart” do muz. J. S. Bacha

Występy uświetnił swoim udziałem w tańcu „Tomcio Paluch” aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego Leszek Żentara.
            W dniu 29 kwietnia 2013 r. młode talenty gościły w swoich progach wszystkich zainteresowanych pracą dzieci uczestniczących w warsztatach matematycznych i przyrodniczych. Swoją galerię artystyczną otworzyli uczestnicy koła plastycznego „Zręczne ręce”.

Uczestnicy i uczestniczki z klas pierwszych w czasie warsztatów matematycznych poznawali zapisy cyfrowe i liczby chińskie.

Uczestnicy z klas trzecich w czasie warsztatów matematycznych badali własności brył geometrycznych, wykonywali siatki tych brył, wyciągali wnioski i stosowali zdobytą wiedzę w czasie wykonywania zadań dotyczących poznanego zagadnienia.

Uczestnicy warsztatów przyrodniczych badali właściwości powietrza, a w trakcie prezentowali sposób wykonania papieru czerpanego, wykorzystując wiedzę teoretyczną zdobytą z różnych źródeł.

Uczestnicy  kół plastycznych urządzili galerię artystyczną, prezentując zwiedzającym swoje prace.