Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Klasy baletowe

Klasy baletowe

Od roku szkolnego 2004/2005 w naszej szkole funkcjonują klasy o profilu baletowym. Działają one w oparciu o program autorskich klas baletowych opracowany przez Valerego Niekrasowa i Wandę Wołontowicz - założycieli tych klas.

Zajęcia tańca klasycznego, charakterystycznego i praktyki artystycznej prowadzone są przez nauczycieli baletu z Ukrainy i Rosji.

Klasy baletowe współpracują z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Filharmonią Koszalińską i Filharmonią Słupską. Uczniowie tych klas grali w spektaklach Dziadek do orzechów, Czarodziejski świat baletu, Wilk w krainie bajek.

Rokrocznie klasy biorą udział w Międzynarodowych Galach Baletowych, które odbywają się na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Uczestniczą również w imprezach masowych miasta Koszalina. Wyjeżdżają na festiwale taneczne w Polsce i poza granice kraju. Koncerty klas baletowych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca stają się w Koszalinie tradycją.

Dzieci uczestniczą w zajęciach , rozwijają się ruchowo, emocjonalnie i artystycznie. Po etapie przygotowawczym mają możliwość dostania się do szkół baletowych w Polsce. Kilka wychowanek Valerego Niekrasowa uczy się w szkołach baletowych w Gdańsku i Poznaniu.

UDZIAŁ W IMPREZACH

• Międzynarodowy Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania - wrzesień 2009 r.
  • Współpraca z Filharmonią Słupską - 5, 6, 7 grudnia 2009 r. udział w widowisku Zaczarowany Świat Muzyki, Baśni i Baletu.
  • Międzynarodowe Prezentacje Taneczne w Policach - 23 stycznia 2010 r.
  • Międzynarodowy Festiwal Koszalińska Wiosna Baletowa - 26 kwietnia 2010 r. w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.
  • Koncert dyplomowy klas baletowych w Centrum Kultury 105 - 15 czerwca 2010 r.
  • Festiwal Kultury Ukraińskiej w Bałtyckim teatrze Dramatycznym - 19-20 czerwca 2010 r.
  • "Straussowska Gala Baletowa" - muzyczna podróż po Europie - 4, 5, 6 grudnia 2010r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.
  • Zachodniopomorska Gala Odkrywców  Talentów - 11 marca 2011 r. - Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu.
  • Pokaz klas baletowych - 9 czerwca - sala kina "Kryterium" w Koszalinie.
  • Wojewódzkie Konfrontacje Taneczne w Szczecinie - 10 czerwca - laureatki w kategorii do lat 15.
  • "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata" - od 13 stycznia 2012r. - Teatr Nowy w Słupsku